fbpx

Zespół

Zrób pierwszy krok w stronę zdrowia i sprawności. Odwiedź nasze centrum rehabilitacji.

POZNAJ ZESPÓŁ CENTRUM REHABILITACJI SPORTOWEJ


REHABILITANCI

Tomasz Wiliński

Założyciel Centrum Rehabilitacji Sportowej. Absolwent Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Koordynator ds. fizjoterapii Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, osobisty terapeuta Tomasza Majewskiego (pchnięcie kulą). Sprawuje również opiekę nad zawodnikami z grupy rzutów. Zajmuje się usprawnianiem pacjentów po operacjach oraz kontuzjach stawu barkowego i biodrowego a także leczeniem pacjentów z dysfunkcjami i urazami kręgosłupa.

Krzysztof Guzowski

Absolwent Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu urazów sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem tenisa ziemnego. Osobisty fizjoterapeuta Agnieszki Radwańskiej i reprezentacji Polski w tenisie (drużyny Davis Cup i Fed Cup od roku 2011). Prezes Fundacji Sport Support, zajmującej się propagowaniem aktywności fizycznej i zdrowia. Pisze pracę doktorską na temat urazów barku u tenisistów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadzi cykliczne szkolenia „Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie” pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego.

Michał Saganowski

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku Fizjoterapia. Były siatkarz oraz pasjonat sportów drużynowych. Doświadczenie zdobywał pracując w klinikach ortopedyczno-rehabilitacyjnych, a także w drużynie ORLEN LIGI Budowlani Łódź, zawodnikami PLUS LIGI oraz POLSKIEGO ZWIĄZKU LEKKIEJ ATLETYKI. Obecnie współpracuje z najlepszym polskim wieloboistą i olimpijczykiem z Rio De Janeiro, Pawłem Wiesiołkiem. Specjalizuje się w terapii pacjentów po urazach narządu ruchu, pooperacyjnych, zespołów przeciążeniowych, zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn.

Maciej Ryszczuk

Absolwent Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie-studia magisterskie. Terapeuta manualny i trener przygotowania motorycznego. Zajmuje się szeroko rozumianą rehabilitacją ortopedyczną i sportową oraz treningiem medycznym i przygotowaniem motorycznym. Kierownik strefy treningowej w Centrum Rehabilitacji Sportowej.
Współpracuje z trenerami, zawodnikami oraz całymi drużynami z różnych dyscyplin sportowych (Polski Związek Lekkiej Atletyki, PlusLiga, Polska Liga Futbolu Amerykańskiego, Polski Związek Piłki Nożnej, Triathlon, Crossfit, Rugby, Tenis)
.

Martyna Dobrzyńska

Absolwentka fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W swojej praktyce rozwija się szczególnie w rehabilitacji stawu barkowego, stawu łokciowego, stawu kolanowego oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Interesuje się profilaktyką i leczeniem urazów biegaczy i piłkarzy nożnych. Swoją wiedzę sukcesywnie poszerza na konferencjach naukowych, szkoleniach i specjalistycznych kursach.

Aleksandra Olbryś

Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego UM, magister fizjoterapii. Uczestnik licznych kongresów z zakresu rehabilitacji ortopedycznej i sportowej. Doświadczenie zdobyła odbywając staże i praktyki w cenionych placówkach ortopedycznych i neurologicznych. Ukończyła szkolenie IPNFA ( M. Knott Concept)- Proprioceptive Neuromucular Facilitation w Reha Plus, a także Kinesio Taping Association International (K1 i K2 – KINESIO). Obecnie w trakcie szkolenia Terapii Manualnej wg szkoły niemieckiej. Zajmuje się schorzeniami kończyny górnej – łokieć, bark i kończyny dolnej – stopa, kolano, biodro oraz pacjentami dolegliwościami bólowymi kręgosłupa.

Paweł Laskowski

Fizjoterapeuta z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Główny obszar to integracja terapii manualnej z neuro-reedukacją w celu optymalizacji funkcji pacjentów. Używa w swej pracy Funkcjonalnej Terapii Manualnej koncepcji, która pomaga w przywracaniu sprawności pacjentów po urazach, operacjach-(również kręgosłupa) jak również dysfunkcji związanych z siedzącym trybem życia.

Maciej May-Maciejewski

Absolwent Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, magister fizjoterapii. Zajmuje się fizjoterapią ortopedyczną i sportową. W praktyce wykorzystuje: ortopedyczną terapie manualną wg Kaltenborna i Evjentha, igłoterapie suchą, kinesiotaping oraz trening medyczny. Specjalizuje się w terapii kończyn dolnych i kręgosłupa. Interesuje się szeroko pojętym przygotowaniem motorycznym i profilatyką urazów. Pasjonat i instruktor narciarstwa, doradzi nie tylko jak przygotować się do sezonu i rozgrzać przed jazdą, ale także pomoże w doborze sprzętu.

Michał Oczachowski

Absolwent II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego UM, magister fizjoterapii. Doświadczenie zdobył odbywając staże i praktyki w cenionych placówkach ortopedycznych i neurologicznych. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami neurologicznymi oraz ortopedycznymi. Obecnie jest w trakcie osteoplastycznych studiów  podyplomowych. Zajmuje się pacjentami z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, schorzeń w obrębie kończyny górnej i dolnej oraz stawów skroniowo – żuchwowych.

Karol Różycki

Absolwent studiów magisterskich AWF w Warszawie. Doświadczenie zdobywał opiekując się lekkoatletyczna kadrą Paraolimpijska,Polską Orkiestra Młodzieżową LYO oraz osobami trenującymi Crossfit w Boxie EMC. Uczestnik  misji medycznej na Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016. W swojej praktyce wykorzystuje terapię tkanek miękkich i holistycznej integracji strukturalnej, o których wiedzę zdobył uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach, potrafi  pomóc w każdej dolegliwości bólowej z łatwością przeprowadzi Cię przez proces rehabilitacji. Specjalizuje się w balansowaniu napięciem w ciele, kontuzjach stawów biodrowych, barkowych oraz przeciążeniach i urazach kręgosłupa.

Monika Urban
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała podczas praktyk w renomowanych klinikach ortopedycznych zarówno w kraju jak i  za granicą, a także w pracy z olimpijczykami w klubie sportowym  Sporting Lizbona oraz z piłkarzami KS Warta Poznań. W pracy  wykorzystuje m.in. techniki tkanek miękkich, FDM oraz narzędzia IASTM. Zajmuje się pacjentami po urazach narządu ruchu oraz z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i kończyn.
Interesuje się również profilaktyką urazów w tenisie ziemnym i piłce siatkowej.
Hubert Pawlin

Doświadczony fizjoterapeuta i trener osobisty. Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uczestnik szkoleń International Academy of Orthopaedic Medicine, PNF, FDM, Letherman. Entuzjasta aktywnej rehabilitacji opartej na najnowszej wiedzy (evidence-based medicine). W sezonie zimowym zamiłowany instruktor narciarstwa.

Jan Dobies
„Absolwent Wydziału Rehabilitacji Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego I i II stopnia. Doświadczenie zdobywał w krajowych oraz zachodnich ośrodkach rehabilitacyjnych. Obecnie doskonali swoje umiejętności w ramach 5-letnich studiów podyplomowych w Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON. W listopadzie 2017 roku został laureatem VI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodych Fizjoterapeutów.  Współpracuje z Polską Federacją Padla oraz największą organizacją Padla na świecie – World Padel Tour. Zajmuje się pacjentami po urazach stawów kończyn, że szczególnym uwzględnieniem kolanowego i barkowego oraz kręgosłupa.

LEKARZE


Dr n. med. Piotr Żbikowski

 

Specjalista ortopedii i traumatologii. Od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem uszkodzeń układu ruchu, a w szczególności urazów sportowych. Specjalizuje się w urazowych uszkodzeniach stawów kolanowych, ramiennych, skokowo-goleniowych,łokciowych i nadgarstka, wykorzystując w ich leczeniu szereg nowoczesnych technik małoinwazyjnych, rekonstrukcyjnych i regeneracyjnych. Zajmuje się także operacyjnym leczeniem złamań i deformacji pourazowych, zmian zwyrodnieniowych i zespołów uciskowych a także deformacji stóp. Jest członkiem wielospecjalistycznego zespołu leczącego uszkodzenia stawów u pacjentów ze skazami krwotocznymi.
Zapisy bezpośrednio pod numerem tel. 660-674-141.
Więcej informacji
www.zbikowski.az.pl

Dr n. med. Marek Tramś

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Od 2005 r. członek ISAKOS (International Society of Arthroscopy, Knee Surgery and Orthopaedic Sports Medicine). Od 1995 r. zajmuje się leczeniem urazów i chorób stawów techniką artroskopową u dorosłych i dzieci. W latach 1993 – 1994 stypendysta, a następnie instruktor AGA (Arbeitsgemeintschaft fuer Arthroskopie). Specjalizuje się w zabiegach artroskopowych w pełnym zakresie, a także medycynie sportowej. Zajmuje się również leczeniem zachowawczym i operacyjnym uszkodzeń mięśni i ścięgien z użyciem nowoczesnych wszczepów biowchłanialnych.
Więcej informacji
www.marektrams.pl

Dr n. med. Radosław Michalik

Specjalista neurochirurg. Absolwent AM (Warszawski Uniwersytet Medyczny). Posiada II stopień specjalizacji w zakresie Neurochirurgii i Neurotraumatologii. Specjalizuje się w chirurgii kręgosłupa, chirurgii naczyniowej mózgu, chirurgii neuroonkologicznej. Jego szczególnym zainteresowaniem zawodowym są operacje z zakresu chirurgii kręgosłupa (implantacja protez dysków lędźwiowych i szyjnych, leczenie operacyjne dyskopatii szyjnej, piersiowej i lędźwiowej z zastosowaniem implantów, leczenie operacyjne kręgozmyków i kręgoszczelin, leczenie operacyjne nowotworów kręgosłupa i rdzenia kręgowego, leczenie operacyjne złamań i niestabilności kręgosłupa), operacje guzów mózgu oraz operacyjne leczenie wad naczyniowych mózgu (tętniaki, naczyniaki).

Prof. Dr n. med. Krzysztof Mucha

Specjalista w dziedzinie nefrologii, transplantologii i chorób wewnętrznych. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, od kilkunastu lat pracownik Kliniki Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych WUM. Specjalizuje się w opiece nad pacjentami z chorobami nerek o różnej etiologii oraz osobami po transplantacji narządów. Jest autorem i współautorem ponad 60 publikacji z zakresu nefrologii, transplantologii i chorób wewnętrznych. Konsultacje dotyczące diagnostyki białkomoczu, krwinkomoczu, krwiomoczu, niewydolności nerek; opieki nad pacjentami z przewlekłą niewydolnością nerek o różnej etiologii; kłębuszkowych zapaleń nerek; nefropatii IgA; leczenia immunosupresyjnego.

Lek.Artur Kiełkowski

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent I Wydziału Lekarskiego WUM w Warszawie. W czasie studiów zaangażowany w działalność studenckich kół naukowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując w Klinice Reumoortopedii Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji oraz w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. Obecnie związany jest z Warszawskim Szpitalem dla Dzieci gdzie zajmuje się specjalistycznym leczeniem urazów w obrębie kończyny górnej i dolnej. Zajmuje się leczeniem wad postawy u dzieci w szczególności u młodych sportowców. Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym schorzeń w obrębie stawu kolanowego, stawu skokowego i stopy zarówno u dzieci jak i dorosłych. W swojej praktyce przykłada szczególną uwagę na zastosowanie nowoczesnych terapii nieinwazyjnego leczenia schorzeń w obrębie układu ruchu  takich jak: osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, kolagen, komórki macierzyste. Ciągle zdobywa i poszerza wiedzę oraz doświadczenie poprzez udział w kursach i konferencjach naukowych w kraju i za granicą.

Lek.Emilia Sołtan

Neurochirurg, neurochirurg dziecięcy, w 2010 oku ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2010-2011 odbyła staż podyplomowy w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, a następnie w 2011 roku w ramach rezydentury rozpoczęła specjalizację w Klinice Neurochirurgii Instytutu Psychiatrii i Neurologii, którą ukończyła w 2017 roku. W kwietniu 2018 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie neurochirurgii, a w czerwcu 2018 roku obroniła rozprawę doktorką na temat „Skuteczność i bezpieczeństwo leczenia operacyjnego pierwotnych guzów kąta mostowo-móżdżkowego”. Od 2016 roku pracuje w Klinice Neurochirurgii z Pododdziałem Traumatologii Narządu Ruchu Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego WUM w Warszawie. Od 2012 roku jest związana zawodowo i naukowo z Kliniką Nowotworów Układu Nerwowego Centrum Onkologii- Instytutu w Warszawie. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgicznego. Jest autorem i współautorem publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz aktywnie uczestniczyła w licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych z zakresu neurochirurgii. W 2017 roku ukończyła czteroletni kurs EANS. Konsultacje z zakresu neurochirurgii dziecięcej, neuroonkologii, neurochirurgii czynnościowej, neurotraumatologii oraz chirurgii kręgosłupa i nerwów obwodowych.

lek. Marek Krochmalski

Chirurg Ortopeda Traumatolog. Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Przynależność do Towarzystw:

  • Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej
  • Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej
  • ISAKOS
  • Przewodniczący Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej
  • Lekarz Reprezentacji Mężczyzn Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów

Uczestnik bardzo licznych zjazdów lekarzy, kongresów i sympozjów na całym świecie. Doktor Krochmalski ma na koncie liczne publikacje dla łódzkiego magazynu Piłka Nożna na temat leczenia urazów. Specjalizuje się w leczeniu wad postawy, dyskopatii, osteoporozy, złamań, skręceń stawów, chorób zwyrodnieniowych, urazów, zwyrodnień stawów, chorób stawu biodrowego, urazów mięśni, schorzeń kolan, schorzeń stawów stopy, braku zrostu po złamaniach, leczeniu sportowców.

Doktor Krochmalski jest pierwszym w Polsce, który zaczął stosować krwiopochodne komórki macierzyste w leczeniu urazów i schorzeń narządu ruchu!


LEKARZE RADIOLODZY (USG)


lek. med. Zbigniew Czyrny

Specjalista diagnostyki obrazowej (ultrasonografia i rezonans magnetyczny) układu ruchu. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Posiada I i II stopień specjalizacji w zakresie medycyny nuklearnej, a także Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Wykonuje badanie USG stawu kolanowego
stawu skokowego i stopy (strona grzbietowa), stopy (strona podeszwowa), ścięgna Achillesa, biodra
mięśni kończyny dolnej, nerwów obwodowych kończyny dolnej, barku, łokcia, nadgarstka i ręki,
nerwów obwodowych kończyny górnej
Więcej informacji:
www.czyrny.pl

Lek. med. Bernard Kranc

Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Absolwent II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej (Warszawski Uniwersytet Medyczny). Posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Prowadzi działalność dydaktyczną jako wykładowca-instruktor w zakresie USG narządu ruchu. Wykonuje badania USG stawu kolanowego, stawu skokowego,stopy (strona grzbietowa i podeszwowa), ścięgna Achillesa, stawu biodrowego, stawu ramiennego (barku), stawu łokciowego, mięśni kończyny dolnej i górnej
Więcej informacji
www.bkranc.pl

Lek. med. Anna Dębek

Specjalista II stopnia Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Absolwentka Akademii Medycznej I Wydziału Lekarskiego w Warszawie. Od kilkunastu lat zajmuje się przede wszystkim diagnostyką ultrasonograficzną w ortopedii i reumatologii. Wykonuje badania USG biodra, stawu kolanowego, stawu skokowego, stopy, ścięgna Achillesa, mięśni kończyny dolnej, nerwów obwodowych kończyny dolnej żył i tętnic kończyny dolnej, barku, łokcia, nadgarstka i ręki, mięśni kończyny górnej, nerwów obwodowych kończyny górnej, żył i tętnic kończyny górnej, mięśni klatki piersiowej, mięśni brzucha.
Więcej informacji
www.annadebek.pl


TRENERZY

Tamer Mustafa Nuri

Absolwent kierunku wychowanie fizyczne, student II stopnia tego samego kierunku w Wyższej Szkole Edukacja w Sporcie. Były zawodnik kadry Polskiej Organizacji Karate Kyokushin Kaikan IKO SOSAI w formule K-1 i Knock-down (najwyższe osiągnięcia: brązowy medal na ME 2015, zdany egzamin w Honbu Dojo w Tokio). Do głównych zainteresowań należą trening przygotowania motorycznego sportowców, fizjologia i biomechanika. Specjalizuje się w treningu prozdrowotnym i motorycznym.

Aleksandra Olbryś

Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego UM, magister fizjoterapii. Uczestnik licznych kongresów z zakresu rehabilitacji ortopedycznej i sportowej. Doświadczenie zdobyła odbywając staże i praktyki w cenionych placówkach ortopedycznych i neurologicznych. Ukończyła szkolenie IPNFA ( M. Knott Concept)- Proprioceptive Neuromucular Facilitation w Reha Plus, a także Kinesio Taping Association International (K1 i K2 – KINESIO). Obecnie w trakcie szkolenia Terapii Manualnej wg szkoły niemieckiej. Zajmuje się schorzeniami kończyny górnej – łokieć, bark i kończyny dolnej – stopa, kolano, biodro oraz pacjentami dolegliwościami bólowymi kręgosłupa.

Hubert Pawlin

Doświadczony fizjoterapeuta i trener osobisty. Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uczestnik szkoleń International Academy of Orthopaedic Medicine, PNF, FDM, Letherman. Entuzjasta aktywnej rehabilitacji opartej na najnowszej wiedzy (evidence-based medicine). W sezonie zimowym zamiłowany instruktor narciarstwa.


MASAŻYŚCI

Piotr Potentas

Absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie – licencjat fizjoterapii oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – licencjat i magister Turystyki i Rekreacji. W Centrum Rehabilitacji Sportowej pracuje od 2010. Od 2011 opiekuje się pływakiem UKS Delfin Legionowo Dawidem Szulichem. Współpracuje z Polskim Związkiem Pływackim i Polskim Związkiem Tenisowym. Członek Misji Medycznej na Mistrzostwa Europy w Pływaniu (Szczecin 2011, Debreczyn 2012, Netanja 2015, Londyn 2016), Letniej Uniwersjady w Gwangju 2015, od 2013 w sztabie na mecze Davis Cup i w 2014 Fed Cup.

Patryk Ocypa

Dyplomowany masażysta, posiadający doświadczenie we współpracy z zawodnikami PZLA i sportów walki.


DIETETYCY

Patrycja Stec

Patrycja Stec jest dyplomowanym dietetykiem z doświadczeniem w zakresie poradnictwa i edukacji żywieniowej. Prowadzi indywidualną dietoterapię oraz grupowe warsztaty kulinarne, podczas których rozwija wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności pacjentów w zakresie zdrowego żywienia. Dostosowuje plan żywieniowy do stanu zdrowia pacjenta zweryfikowanego na podstawie diagnostyki laboratoryjnej oraz objawów somatycznych. Układa menu dla cateringu dietetycznego. Wciąż pogłębia wiedzę na temat żywienia terapeutycznego w celu zapewnienia pacjentom dostępu do aktualnych i skutecznych metod odżywiania. Interesuje się żywieniem terapeutycznym, psychologią zdrowia i rozwoju osobistego  (Anthony Robbins, Osho, Yalom). W wolnym czasie współpracuje ze stowarzyszeniem koordynując projekty aktywizujące lokalne społeczeństwo.

PSYCHOLODZY

Monika Wawrzaszek- Figiela

„Absolwentka Krakowskiej Akademii im.  Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Posiada certyfikat Krakowskiego Towarzystwa Medycznego -Profilaktyki i terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi. Obecnie w trakcie Szkoły Terapii Seksualnej Zbigniew Lew Starowicz. Specjalizuje się w udzielaniu wsparcia pacjentom po wypadkach, kontuzjach, urazach, a także w przebiegu chorób przewlekłych. Zdobyła kilkuletnie doświadczenie mając  namacalny kontakt z Pacjentami w Szpitalach na oddziałach: neurologii, ortopedii, chirurgii, ginekologii, urologii, czy intensywnej terapii. Interesuje się konsekwencjami urazów głowy. Wiedzę na temat urazów i stłuczeń około wypadkowych, oraz rehabilitacji neuropsychologicznej  zdobywała od ikony prof. Marii Pąchalskiej. Preferuje holistyczne podejście do Człowieka. Dba o to- by oddziaływanie psychologiczne zawsze miało charakter indywidualny, i było uzupełnione obrazem stanu zdrowia. Jej wiedza oraz doświadczenie będą też cenne w leczeniu otyłości, nadwagi i nieakceptacji siebie.”

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!