fbpx

Zespół

Zrób pierwszy krok w stronę zdrowia i sprawności. Odwiedź nasze centrum rehabilitacji.

POZNAJ ZESPÓŁ CENTRUM REHABILITACJI SPORTOWEJ


REHABILITANCI

Tomasz Wiliński

Założyciel Centrum Rehabilitacji Sportowej. Absolwent Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Koordynator ds. fizjoterapii Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, osobisty terapeuta Tomasza Majewskiego (pchnięcie kulą). Sprawuje również opiekę nad zawodnikami z grupy rzutów. Zajmuje się usprawnianiem pacjentów po operacjach oraz kontuzjach stawu barkowego i biodrowego a także leczeniem pacjentów z dysfunkcjami i urazami kręgosłupa.

Paweł Laskowski

Fizjoterapeuta z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Główny obszar to integracja terapii manualnej z neuro-reedukacją w celu optymalizacji funkcji pacjentów. Używa w swej pracy Funkcjonalnej Terapii Manualnej koncepcji, która pomaga w przywracaniu sprawności pacjentów po urazach, operacjach-(również kręgosłupa) jak również dysfunkcji związanych z siedzącym trybem życia.

Bartosz Kotkowski

Piotr Górka

Absolwent wydziału fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, uczestnik wielu szkoleń, obecnie w trakcie kształcenia w zawodzie osteopaty. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe i wiedzę z zakresu terapii manualnej i treningu medycznego wykorzystuje, by pomagać w powrocie do sprawności pacjentom, na każdym poziomie sprawności fizycznej.

Agata Malek

Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W swojej pracy szczególnie interesuje się problemami związanymi z bólami głowy, stawami skroniowo- żuchwowymi, kolanowymi oraz rozluźnianiem mięśniowo- powięziowym. Ulubioną grupą pacjentów, ze względu na własne doświadczenia, są osoby uprawiające sporty deskowe i ekstremalne. Ukończyła kursy i szkolenia między innymi z zakresu terapii stawów skroniowo- żuchwowych, PNF, masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo- powięziowego oraz oceny funkcjonalnej FMS. Obecnie jest w trakcie wielomodułowego szkolenia z zakresu terapii manualnej wg International Academy of Orthopedic Medicine.

Artur Adamiec

Absolwent Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia. W swojej pracy stawia na indywidualne podejście do pacjenta i dobrą profilaktykę. Pomaga w powrocie do zdrowia wykorzystując wiedzę zdobytą na licznych kursach, w tym koncepcji Maitland. Prywatnie interesuje się sportem, piłką nożną i podróżami.
Rafał Hałaj

Absolwent  Belgijskiej szkoły osteopatii SKOM, a także mgr Fizjoterapii, mgr Wychowania Fizycznego, Trener II klasy sportów siłowych-AWF Warszawa. Posiada  23 letnie doświadczenie zawodowe. Specjalizuję się w leczeniu Osteopatycznym pacjentów ze schorzeniami i urazami kręgosłupa i narządu ruchu. Zajmuje się rehabilitacją pooperacyjną  i funkcjonalną stawów kolanowych, barkowych i wielu innych. W latach 2011-2020 prowadziłem szkolenia w Kuźni Trenerów, w roku 2014 wykładałem Masaż w sporcie w Wyższej Szkole Mazowieckiej.  Specjalizuje się także  w odbudowie siły,  masy mięśniowej oraz sprawności po zakończonym procesie rehabilitacji. Zajmuje się pacjentem od momentu urazu do powrotu do uprawianego sportu.

Dominika Górka

Fizjoterapeutka, fizjoterapeutka uroginekologiczna. W 2005 roku ukończyła Akademie Wychowania Fizycznego w Warszawie. Przez lata pracowała z pacjentami ortopedycznymi oraz prowadziła zajęcia Pilates. W 2016 roku zajęła się fizjoterapią uroginekologiczną. Ukończyła wiele szkoleń w tej specjalizacji między innymi; Szkolenie Medical Pregnancy Training – mgr Izabela Dębińska Podejście osteopatyczne w terapii dna miednicy – mgr Ewelina Tyszko- Bury Trening dna miednicy według koncepcji BeBo Rehabilitacja w dysfunkcjach miednicy mniejszej – mgr Mirosława Wiechetek Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie – Fundacja Aenon. Na co dzień pracuje z kobietami w ciąży, po porodzie, z problemami uroginekologicznymi, po operacjach, z dolegliwościami bólowymi miednicy mniejszej. W swojej pracy podchodzi  do pacjentki całościowo, łącząc różne techniki terapeutyczne, aby jak najlepiej jej pomóc.

Agnieszka Kiełtyka

Jestem dyplomowanym fizjoterapeutą specjalizującym się w prowadzeniu terapii dla osób odczuwających bóle różnego pochodzenia. Zajmuję się terapią tkanek miękkich, rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym oraz terapią punktów spustowych. Do głównych obszarów mojego rozwoju zawodowego należą: urazy mięśniowe, więzadłowe oraz stawowe; bóle kręgosłupa; bóle stawów obwodowych pochodzenia urazowego i przeciążeniowego.
W swojej praktyce wykorzystuję elementy terapii manualnej, jak i treningu funkcjonalnego. Indywidualne podejście pomaga mi w spełnieniu oczekiwań pacjenta, wyeliminowaniu problemu, a także uzyskaniu odpowiedniego poziomu sprawności.
Prywatnie jestem osobą aktywną, pasjonatką wypraw górskich. Z zasady pozytywnie nastawioną do życia – dlatego nie ma dla mnie problemów nie do rozwiązania.

Marlena Kuligowska

Magister fizjoterapii, technik elektroradiolog. Absolwentka Wydziału Fizjoterapii Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie oraz Medycznej Szkoły Policealnej nr 4 w Warszawie. Swoją wiedzę i umiejętności stara się systematycznie poszerzać biorąc udział w kursach i kongresach takich jak: „Terapii zaburzeń czynności systemu żuchwowo-gnykowo-czaszkowego”, „Staw skroniowo-żuchwowy – współpraca lekarz i fizjoterapeuta. Podejście holistyczne”. Specjalizuje się w terapii stawów skroniowo-żuchwowych i zaburzeniach narządu żucia. W swojej pracy najbardziej ceni holistyczne podejście do pacjenta.
Prywatnie cenię dobrą kuchnię oraz podróże te małe i duże.

 


LEKARZE


Dr n. med. Piotr Żbikowski

 

Specjalista ortopedii i traumatologii. Od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem uszkodzeń układu ruchu, a w szczególności urazów sportowych. Specjalizuje się w urazowych uszkodzeniach stawów kolanowych, ramiennych, skokowo-goleniowych,łokciowych i nadgarstka, wykorzystując w ich leczeniu szereg nowoczesnych technik małoinwazyjnych, rekonstrukcyjnych i regeneracyjnych. Zajmuje się także operacyjnym leczeniem złamań i deformacji pourazowych, zmian zwyrodnieniowych i zespołów uciskowych a także deformacji stóp. Jest członkiem wielospecjalistycznego zespołu leczącego uszkodzenia stawów u pacjentów ze skazami krwotocznymi.
Zapisy bezpośrednio pod numerem tel. 660-674-141.
Więcej informacji
www.zbikowski.az.pl

Dr n. med. Marek Tramś

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Od 2005 r. członek ISAKOS (International Society of Arthroscopy, Knee Surgery and Orthopaedic Sports Medicine). Od 1995 r. zajmuje się leczeniem urazów i chorób stawów techniką artroskopową u dorosłych i dzieci. W latach 1993 – 1994 stypendysta, a następnie instruktor AGA (Arbeitsgemeintschaft fuer Arthroskopie). Specjalizuje się w zabiegach artroskopowych w pełnym zakresie, a także medycynie sportowej. Zajmuje się również leczeniem zachowawczym i operacyjnym uszkodzeń mięśni i ścięgien z użyciem nowoczesnych wszczepów biowchłanialnych.
Więcej informacji
www.marektrams.pl

Dr n. med. Radosław Michalik

Specjalista neurochirurg. Absolwent AM (Warszawski Uniwersytet Medyczny). Posiada II stopień specjalizacji w zakresie Neurochirurgii i Neurotraumatologii. Specjalizuje się w chirurgii kręgosłupa, chirurgii naczyniowej mózgu, chirurgii neuroonkologicznej. Jego szczególnym zainteresowaniem zawodowym są operacje z zakresu chirurgii kręgosłupa (implantacja protez dysków lędźwiowych i szyjnych, leczenie operacyjne dyskopatii szyjnej, piersiowej i lędźwiowej z zastosowaniem implantów, leczenie operacyjne kręgozmyków i kręgoszczelin, leczenie operacyjne nowotworów kręgosłupa i rdzenia kręgowego, leczenie operacyjne złamań i niestabilności kręgosłupa), operacje guzów mózgu oraz operacyjne leczenie wad naczyniowych mózgu (tętniaki, naczyniaki).

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Mucha

Specjalista w dziedzinie nefrologii, transplantologii i chorób wewnętrznych. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, od kilkunastu lat pracownik Kliniki Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych WUM. Specjalizuje się w opiece nad pacjentami z chorobami nerek o różnej etiologii oraz osobami po transplantacji narządów. Jest autorem i współautorem ponad 60 publikacji z zakresu nefrologii, transplantologii i chorób wewnętrznych. Konsultacje dotyczące diagnostyki białkomoczu, krwinkomoczu, krwiomoczu, niewydolności nerek; opieki nad pacjentami z przewlekłą niewydolnością nerek o różnej etiologii; kłębuszkowych zapaleń nerek; nefropatii IgA; leczenia immunosupresyjnego.

Prof. dr hab. n.med.Bartosz Foroncewicz

Specjalista w dziedzinie nefrologii, transplantologii i chorób wewnętrznych. Ordynator Kliniki Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych i kierownik Poradni Nefrologiczno – Transplantacyjnej UCK WUM. Ponad 20 letnie doświadczenie w opiece nad pacjentami z chorobami nerek, chorobami autoimmunologicznymi, po przeszczepieniu narządów, z dolegliwościami w zakresie chorób wewnętrznych.

 


LEKARZE RADIOLODZY (USG)TRENERZY

Ignacy Firek

Monika Maciejewska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, specjalizacja wychowanie fizyczne oraz turystyka
i rekreacja. Absolwentka studiów podyplomowych organizacja i Zarządzanie w Kulturze Fizycznej, Menadżering w Sporcie.
Trener fechtunku, instruktor lekkiej atletyki, pływania, narciarstwa alpejskiego, gimnastyki, rekreacji ruchowej i fitnessu.Współpraca z kadrą olimpijską szermierzy
w latach 2004-2012. Obszar pracy trening funkcjonalny,trening medyczny,trening oddechowy, refleksoterapia.

 

Patryk Bocheński

Absolwent  fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W trakcie studiów zdobyłem wiedzę z zakresu: PNF , metody McKenziego, masażu tkanek miękkich, terapii manualnej. Przez wiele lat trenowałem piłkę nożną, a swoje doświadczenie wykorzystuje w pracy ze sportowcami. W klinice prowadzę treningi medyczne i specjalizuję się w tematyce urazów  kolana i  trening medyczny w piłce nożnej.  

 

Jakub Imiołek

Absolwent Warszawskiego  Uniwersytetu Medycznego. W CRS zajmuje się treningiem medycznym i masażem. Najczęściej pracuje z pacjentami z dolegliwościami bólowymi w obrębie kręgosłupa, stawów kolanowych, skokowych i skroniowo-żuchwowych. Ukończył szkolenia: masaż I i II stopień, trening funkcjonalny, trening core, trening mobilności. W przeszłości Medalista Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów w piłce nożnej. W swojej pracy skupia się na potrzebach danego pacjenta, do każdego podchodzi w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Uwielbia pracę z ludźmi i chce swoją pasją do sportu i aktywności ruchowej „zarażać” jak najwięcej osób

Bartosz Bryśkiewicz

Absolwent fizjoterapii na  warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Trener personalny, trener piłkarski oraz instruktor pływania. W CRS zajmuje się treningiem medycznym i masażem. Ukończył kurs Masażu Tkanek Głębokich oraz Funkcjonalnej Terapii Manualnej (FM1). Specjalizuje się w pracy z pacjentami z urazami stawu kolanowego, barkowego i kręgosłupa. Wieloletnie doświadczenie i pracę w sporcie wykorzystuje do indywidualnego podejścia do pacjenta i dostosowania planu działania do jego potrzeb. 


MASAŻYŚCI

Piotr Potentas

Absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie – licencjat fizjoterapii oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – licencjat i magister Turystyki i Rekreacji. W Centrum Rehabilitacji Sportowej pracuje od 2010. Od 2011 opiekuje się pływakiem UKS Delfin Legionowo Dawidem Szulichem. Współpracuje z Polskim Związkiem Pływackim i Polskim Związkiem Tenisowym. Członek Misji Medycznej na Mistrzostwa Europy w Pływaniu (Szczecin 2011, Debreczyn 2012, Netanja 2015, Londyn 2016), Letniej Uniwersjady w Gwangju 2015, od 2013 w sztabie na mecze Davis Cup i w 2014 Fed Cup.

Agata Malek

Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W swojej pracy szczególnie interesuje się problemami związanymi z bólami głowy, stawami skroniowo- żuchwowymi, kolanowymi oraz rozluźnianiem mięśniowo- powięziowym. Ulubioną grupą pacjentów, ze względu na własne doświadczenia, są osoby uprawiające sporty deskowe i ekstremalne. Ukończyła kursy i szkolenia między innymi z zakresu terapii stawów skroniowo- żuchwowych, PNF, masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo- powięziowego oraz oceny funkcjonalnej FMS. Obecnie jest w trakcie wielomodułowego szkolenia z zakresu terapii manualnej wg International Academy of Orthopedic Medicine.

Jakub Imiołek

Student IV roku fizjoterapii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W CRS zajmuje się treningiem medycznym i masażem. Najczęściej pracuje z pacjentami z dolegliwościami bólowymi w obrębie kregosłupa, stawów kolanowych, skokowych i skroniowo-żuchwowych. Ukończył szkolenia: masaż I i II stopień, trening funkcjonalny, trening core, trening mobilności. W przeszłości Medalista Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów w piłce nożnej. W swojej pracy skupia się na potrzebach danego pacjenta, do każdego podchodzi w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Uwielbia pracę z ludźmi i chce swoją pasją do sportu i aktywności ruchowej „zarażać” jak najwięcej osób

Edyta Skórzyńska

Studentka IV roku fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Zajmuje się masażem leczniczym i relaksacyjnym. W swojej pracy uważna na indywidualne potrzeby pacjenta. Stale poszerza swoje kompetencje kształcąc się ,aby jak najskuteczniej pomóc pacjentom. Masażem wspiera proces fizjoterapeutyczny, wycisza i uspokaja. Zawsze dba o miłą, przyjazną atmosferę. Prywatnie miłośniczka muzyki i wędrówek na łonie natury.

 

Tomasz Tomaszewski

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunku Wychowanie Fizyczne ze specjalizacją  gimnastyka korekcyjna.
Ukończyłem również Szkołę Policealną Integracyjną Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie uzyskując tytuł Technika Masażysty.
W dalszym ciągu powiększam swoją wiedzę i doskonale swój warsztat biorąc udział w szkoleniach z zakresu terapii tkanek miękkich i korekcji wad postawy. W pracy z pacjentem głównym moim celem jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania tkanek, tak by pacjent mógł korzystać w pełni i bez bólu z życia. Jestem pasjonatem sportu, staram się zarażać aktywnym stylem życia i staram się pokazywać korzyści płynące ze zmian swoich złych nawyków.
Barbara Dyduch

Jestem studentką III. roku Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Specjalizuje się w masażu klasycznym i sportowym. Posiadam też wiedzę z zakresu masażu kontralateralnego, izometrycznego, odchudzającego i kosmetycznego twarzy.
W wolnym czasie trenuję koszykówkę, a sport od zawsze był obecny w moim życiu.


DIETETYCY

Julia Kowalczyk

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Dietetyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na co dzień specjalizuję się w żywieniu przy zaburzeniach endokrynologicznych, takich jak insulinooporność, choroby tarczycy czy zespół policystycznych jajników (PCOS), a także w dietoterapii chorób dietozależnych (m.in. cukrzyca, nadciśnienie, hipercholesterolemia). Interesuję się również żywieniem kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Jednak szczególnie bliska mojemu sercu jest dietoterapia w chorobie Hashimoto, ponieważ sama zmagam się z tą chorobą. Dzięki temu wiem z jakimi problemami można się borykać chorując na Hashimoto.

Praca, którą wykonuję jest równocześnie moją pasją, a kontakt z każdym pacjentem stanowi dla mnie niezwykle cenne doświadczenie, z którego czerpię naukę na przyszłość. Pracuję w oparciu o badania laboratoryjne, jednak za najistotniejsze uważam samopoczucie pacjenta oraz zgłaszane przez niego dolegliwości.

Uzyskana kwalifikacja kucharza w Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi pomaga mi wykorzystywać zasady dietetyki w praktyce. Dzięki temu staram się także ułatwiać pacjentom stosowanie diety poprzez pokazywanie im szybkich i łatwych do wykonania przepisów. Twierdzę, że zdrowe odżywianie nie musi być trudne, czasochłonne i pełne wyrzeczeń.

Współpracuję również ze sportowcami, ponieważ uważam, że dietetyka sportowa nie istnieje bez dietetyki klinicznej. Staram się holistycznie podchodzić do każdego podopiecznego, gdyż jego stan zdrowia, samopoczucie, stan odżywienia oraz wyniki sportowe są ściśle ze sobą powiązane.

 

Jagoda Podkowska

Właścicielka poradni Blueberry Health & Diet (www.blueberry.clinic) z ponad 15 letnim doświadczeniem w pracy z przeróżnymi osobami – zarówno sportowcami jak i tymi zupełnie nie związanymi ze sportem. Zawodniczka brazylijskiego jiu-jitsu (2 x Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, liczne zwycięstwa na zawodach międzynarodowych). Pasjonatka wypraw rowerowych i wspinaczki wysokogórskiej (Kazbek, Elbrus, Balkan Winter Expedition 2014 – pierwsze polskie zimowe wejście na Djeravica). Startuje w biegach na 10 km, półmaratonach, biegach z przeszkodami, zawodach mtb oraz w triathlonach. Prowadzi wykłady na uczelniach wyższych (AWF Warszawa), współpracuje ze związkami sportowymi (PZPN, PZPC, ZPRP, PZG), z klubami sportowymi (triathlon, bieganie, piłka ręczna, pływanie, kolarstwo) oraz prowadzi topowych zawodników dyscyplin wytrzymałościowych. Jest współautorką książek Bike & Cook – Kulinarny poradnik rowerzysty oraz Run & Cook – Kulinarny poradnik biegacza. Na co dzień opiekuje się sportowcami zawodowymi różnych dyscyplin, amatorami sportu, a także osobami niezwiązanymi ze sportem, które po prostu pragną odżywiać się zdrowo, kształtować swoją sylwetkę i jeść zgodnie z potrzebami swojego organizmu. Dietetyka to jej największa pasja. Bezustannie poszerza i aktualizuje swoją wiedzę tak aby swoim podopiecznym dobierać najlepsze i skuteczne rozwiązania żywieniowe spójne z najnowszymi doniesieniami naukowymi. Dietetyka, którą praktykuje to nie typowe ‘opracowywanie diet’ a pomoc w zmianie sposobu żywienia tak aby to odżywianie było jednocześnie narzędziem wspomagającym organizm i zdrową przyjemnością w codziennym życiu.

 

 

PSYCHOLODZY

Helena Suchta

Absolwentka Instytutu Pedagogiki i Psychologii na wydziale WSM w Warszawie (specjalność psychologia kliniczna i psychologia biznesu) SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny – Diagnoza Psychologiczna w praktyce klinicznej. Ukończyła: Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach TSR w CTSR w Warszawie oraz TSR praca z młodzieżą i rodziną w LETSR w WarszawieKurs Coachingowy dla psychologów i pedagogów w Warszawskim OTS (certyfikat Nr 291/06/2016).Szkolenie „Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) terapia grupowa dzieci ze spektrum autyzmu” w Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli Fundacji Pomoc Autyzm (certyfikat Nr #14/TUS31W08/2017) Specjalizuje się w pracy z pacjentami z zaburzeniami: somatycznymi, lękowymi, koncentracji jak również zgłaszającymi problemy związane z trudnościami w radzeniu sobie z emocji. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi. Bierze udział w licznych konferencjach naukowych oraz prelekcjach.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!